Şüphesiz şu hayatta yaptığımız en büyük hatalardan biri insanlara ön yargıyla yaklaşmak. Kimilerimiz bunu insanları kırmak için özel bir çaba olarak kullanırken kimilerimiz farkında bile olmadan hayatının merkezi haline getirmiş durumda. Bu yazı ise çok fazla ön yargı beslenen birkaç düşüncenin ne kadar da anlamsız olduğunu bizlere yaşam tarzlarıyla ispatlayan insanların hikayesine yer veriyor. Şimdi ön yargılarımızı bir kenara bırakıp onları tanıma zamanı.

Withahsen 

 'Ahsen ile' anlamını taşıyan instagram hesabının sahibi Ahsen; gezmeyi, okumayı, öğrendiklerini insanlarla paylaşmayı çok seven, minimalist tarza yakın sayabileceğimiz hesaplardan. Onun profiline girdiğinizde yaptığı bir sürü şeyin aslında kapalı olmasıyla hiçbir alakası olmadığını, istedikten sonra bütün hayallerinizin peşinden gidebileceğinizi açık bir şekilde görebilirsiniz. Kendine özgü içerikleriyle donatılmış youtube kanalını da ziyaret etmeyi unutmayın. 

İnstagram : https://www.instagram.com/withahsen/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCjysHWMl5Bw-QcqTLpPM48A

Arda Bektaş

 "Abi erkek makyaj mı yapar ya, yakışmaz bize böyle şeyler yapmak..." Ve daha nice ön yargı dolu cümleye inat senden benden güzel makyaj yapan başarılı bir makyaj bloggerı var karşında! Fazla söze de gerek yok, profiline ve tabii ki youtube kanalına gidince ne demek istediğimi tam olarak anlayacaksınız zaten. Bize düşen de yargılamak değil bir iki taktik öğrenmek galiba...

İnstagram : https://www.instagram.com/ardabektaas/

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCwou0Y8mCtpP_yH45sURImQ

Mösyö Taha 

 Söz konusu avukatlık, savcılık gibi resmi meslekler oldu mu o işi yapan insanları da genelde takım elbise içinde, ciddi, kendini pek göstermeyen kişiler olarak hayal ederiz. Yaşadıklarımızdan ve izlediklerimizden böyle düşünmemiz de oldukça doğal zaten. Ama kimse doğru olduğunu iddia edemez zira bu tabuyu yıkan mükemmel bir Harry Potter hayranı var karşımızda! Profiline girdiğinizde hukuk okuduğunu anlamanız gerçekten baya zaman alıyor çünkü rengarenk hayalleriyle, hobileriyle ve eğlenceleriyle dolu bir hesabı var Mösyö Taha'nın. E bu da bize mesleğin hayallerimize engel olmaması gerektiğini de çok açık bir şekilde ifade ediyor!

İnstagram : https://www.instagram.com/mosyotaha/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCO3EV9AYxEw-M_3kpne5OLA

Asil Özbay

 Tek başına gezmek bir yana üstüne bir de kadın halinle tek başına gezmekten bahsediyorsan orada bir duracaksın. "Yahu sen ne yapıyorsun, ne dediğinin farkında mısın, kadın halinle oradan oraya gidip iki mekan göreceğim derken başına neler gelir senin haberin var mı?" diyenleri bu hesaba alalım zira Asil Özbay bütün bu sözlere aldırmamakla kalmamış, bir de motorla öyle güzel geziyor ki üstüne söyleyecek pek bir söz kalmıyor. Hepimize örnek olmalı onun bu cesur hikayesi.

İnstagram https://www.instagram.com/asilozbay/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCKBoWVGCDEGuyAxtUkEMGqg

İremilbkn

 Yine kapalı olmanın getirdiği sayısız ön yargıyı geride bırakıp sevdiği işi büyük bir aşkla yapan bir instagram hesabı var karşınızda. İrem İlbakan Çiftçi, diyetisyen olmasının yanında bir de yoga eğitmenliği yapıyor ve bunu öylesine severek yapıyor ki bir işten çok yaşam tarzı olarak benimsediği her halinden belli. Yaklaşık iki yıldır yogayla ilgileniyor ve dersler veriyor. Meraklılarını ve ön yargısını kırmak isteyenleri İrem'in instagram hesabına alalım hemen!

İnstagram : https://www.instagram.com/iremilbkn/

 Umarım bu yazıyla birlikte ön yargılarınızı tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Kim nasıl giyinmiş, ne sürmüş, ne yapmışları bir kenara bırakıp kendi hayallerinizin peşinden ön yargıları umursamadan gidebilmeniz ümidiyle..